Hakkımda

Erdal Mansuroğulları 15 Ağustos 1986’da Erzurum’da doğdu. 1989’dan bu yana İzmir’in Çiğli ilçesinde ikamet etmektedir.

 

İlköğretim ve lise eğitimlerini Çiğli’de tamamlamlayan Mansuroğulları, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Amerikan Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinde lisans eğitimini sürdürmektedir.

 

Çocukluk yaşlarında kapısından girdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018’de yapılan 36. Olağan İzmir İl Kongresi’nde İzmir İl Disiplin Kurulu Üyeliği, ardından 2019 yılı Yerel Seçimleri’nde Çiğli Belediye Meclis Üyeliği görevlerine seçilmiştir. Çiğli Belediye Meclis Üyeliği boyunca CHP Grup Sözcülüğü, İmar Komisyon Üyeliği, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet Komisyon Üyeliği görevlerini üstlenen Mansuroğulları, Eylül 2023’te yapılan 38. Olağan İzmir İl Kongresi’nde Kurultay Delegesi seçilmiştir.

 

1991 yılında kurulan aile şirketinde Genel Müdürlük görevini yürüten Erdal Mansuroğulları; yapı ve turizm sektörlerinde ticari yaşantısını sürdürmektedir. Profesyonel iş yaşantısının yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir.